Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Knihy - Šedá myška

Šedá myška
Název:Šedá myška
Autor:Vepřovská Jitka
Nakladatelství:Nová Forma
Rok vydání2010
ŽánrDívčí román
ISBN978-80-87313-88-6
Počet stran113
JazykČeský
Vazba měkká – lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
FormátA5 – formát 148x210 mm
Cena145,-
E-shopwww.stahujknihy.cz

Ukázka z knihy
Jsem tak pitomá! Tak pitomě stydlivá! Bodejť bych měla kamarády, když před jakoukoliv šancí seznámit se utíkám. A to jsem si namlouvala, jak si na střední škole hned najdu kamarády a nedopustím to, co na základní škole. Když to tak půjde dál, budu terčem i tam. A bůh ví, jestli by to třeba nebylo ještě horší.

Vyjdu ze dveří dámských toalet a první pohled věnuji našemu stolu. Michal tam stále sedí, ale mezitím přišla i jeho máma, milá paní Zímová a povídá si s mámou a babičkou. Dědeček sedí stále s jeho přáteli u stolu a Terezka si pořád hraje s dětmi v dětském koutku. Už je skoro devět hodin večer, tak počítám s tím, že za chvíli kvůli ní půjdeme domů.

Posadím se tedy na své místo mezi babičku a Michala a přímo naproti nám sedí moje máma s paní Zímovou.

?Ahoj, Maruško!? pozdraví mě mile paní Zímová a já jí pozdravím také.

Moc jí to sluší. Své dlouhé plavé vlasy má tentokrát sepnuté pouze červenou čelenkou a v puntíkatém tričku a černé sukni působí se svou štíhlou postavou velmi mladistvě. Jestlipak je podobná svému synovi? Michala jsem totiž ještě neviděla zepředu, protože sedí tak, že kamkoliv se v místnosti hnu, přímo do tváře mu neuvidím. Leda přelézt stůl.

Nenápadně se na něj tedy podívám a zažiji hrozný trapas. On se totiž v tu chvíli podívá na mě a naše pohledy se tak střetnou. Okamžitě pohled odvrátím. Cítím, jak rudnu a to je snad ještě trapnější.

Situaci ale zachrání jekot dětí, které se přihrnou ke stolu a vzbudí tak pozornost. Je to Terezka s Ondrou a vypadá to, že si výborně rozumí. Přišli se pouze napít a už zase chtěli odběhnout.

?Za chvíli půjdeme, Terezko!? zavolá na ní mamka.

?My taky, Ondrášku!? přidá se paní Zímová.

Odpovědi se nedočká ani jedna, jelikož je děti naprosto ignorují a běží si zase hrát.

Nakonec to dopadne tak, že v hospodě zůstáváme skoro poslední. Terezce a Ondráškovi se rozhodně nikam nechtělo a tak si máma s paní Zímovou potykaly a teď si hrozně rozumí. Však jsou, tuším, stejně staré. Za to já a Michal jsme se na sebe celý večer ani nepodívali. Tedy krom toho trapasu ne.

Zábava už končí, Janečkovi uklízí nepořádek po hostech, někteří zbylí vesničané jim pomáhají a my se samozřejmě přidáme.

Zatímco já rovnám pokřivený ubrus, Michal kousek ode mě zvedá židli na stůl a mně tak konečně nevědomky poskytne výhled na jeho tvář zepředu. Husté obočí, velké modré oči, pihovatý nos, vcelku dětská tvář a úzké rty. Paní Zímové moc podobný není, za to jeho mladší bráška dost. Jestlipak si mě v nějaké situaci prohlížel i on?


Zpět na seznam knih

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (41878)
Poezie (43597)
Fotografie (42112)
Přírodní medicína (40752)
Komiksy (42116)


Nové knihy

Na louce plné růží

Syndrom vržených kostek

Voják Země


© 2021 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz | jooble.cz - vyhledá práci
Počet návštěv: 7175513