Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Knihy - Olívie

Olívie
Název:Olívie
Autor:Ženatová Petra
Nakladatelství:Nová Forma
Rok vydání2012
ŽánrFantasy
ISBN978-80-7453-204-7
Počet stran245
Jazykčeština
Vazba měkká – lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
FormátA5 – formát 148x210 mm
Cena223,-
E-shopwww.stahujknihy.cz

Ukázka z knihy
"Poslední dobou se však Černý stín stává silnějším a silnějším. Získal mnoho svých posluhovačů a podléhá mu čím dál tím víc a čím dál tím častěji mnoho duší v Království. Víš Olívie, je to jako lavina. Dokud zlo je pod kontrolou a vylézá jen, aby si lidé připomněli, že existuje a nehráli si na boha, je všechno v pořádku. Ale jakmile se prolomí ta hranice a zlo se začne rozmáhat, přispěchá mu na pomoc strach a ten je často důvodem, proč slabší jedinci podlehnou zlu a dají mu svoji část černého stínu. Černý stín tak narůstá a narůstá, až se z něho stane lavina, kterou už nejde zastavit."

Běla se náhle prudce zastavila, chytila Olívii za paži. Přisunula Olívii k sobě co nejblíže. Olívie náhle měla obličej těsně vedle jejího a koukala se do jejích velkých, čistých, ale velmi smutných očí. Pak velmi tichým hlasem Běla pokračovala: "Olívie, Královna udělala chybu. I když si ji sama nechce připustit. Královna se špatně rozhodla a tím sama nakrmila Černý stín. Oslabila tak sama sebe a je jen otázkou času, jak dlouho vydrží chránit Království svými kouzly. Proto povolala tebe, ty jsi ta, která rozhodne. Na tobě leží to břemeno tíhy. Nejpravděpodobnější je, že tě Černý stín bude chtít zničit. Pokud se mu to podaří, poslední naděje Královny zemřou ten den s tebou. Bude jen otázka času, jak dlouho vydrží Královna s Černým stínem bojovat a bude to ukrutný a zlý boj. Pro stín je však přijatelnější varianta ta, že tě zláká do svých sítí a vytáhne z tebe tvůj černý stín, který se připojí k jeho. Pak spustí se lavina, která zničí všechny kouzla a z Království se stane pohřebiště. Další možností je, že odoláš a přijdeš ke Královně. Splníš úkol, který pro tebe má. Královna pak zesílí a zažene Černý stín zpátky a zbloudilé duše vrátí zpátky do uzdravených těl." Pak povolila stisk a pustila Olívii.

Do lesa přišla tma a všichni začali se bát černých stínů. Strach vstoupil jim do těla a Samuel věděl, že přesně to nechtěl. Běla věřila, že správně udělala. A Olívie? Olívie měla oči otevřené, v srdci strach a v duši odvahu.


Zpět na seznam knih

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (58073)
Poezie (60012)
Fotografie (58281)
Přírodní medicína (57086)
Komiksy (57922)


Nové knihy

Chladný král

Absolute

A zase ten Charlie


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8683216