Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Knihy - U Potůčků na statku

Název:U Potůčků na statku
Autor:Vistořín Vlastimil
Rok vydání2012
ŽánrPróza
ISBN978-80-7453-292-4
Vazba měkká – lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
FormátA6 – formát 105x148 mm
Cena253,-
E-shopwww.stahujknihy.cz

Ukázka z knihy
Přišla mírná zima, a tak se mužům v lese dobře pracovalo. Nakáceli hodně stromů a navozili na pilu, aby tam nařezali trámy na krovy a prkna na podlahy. V místě, kde vyvěral potůček, vykopali velikou jámu a na jaře, že se hned vybetonuje, jako sběrač vody. Voda se povede samospádem rourami do velkého rezervoáru ve stáji a bude rozvedena do napáječek a krávy budou mít vodu i v zimě odraženou a bude se používat i do bazénu na chlazení mléka i na úklid ve stáji. Pro kuchyni a domácí potřebu se bude čerpat voda ze studně ve dvoře a přes ohřívač v kotelně poteče z kohoutků i teplá.

Přišlo jaro a na Terezce už bylo vidět, že čeká rodinu. A tak jednou ráno, když byla s Poldou v kuchyni sama, přišel za nimi hospodář a zavedl s nimi řeč.

'Pozorujem už nějakou dobu, že budete chovat, a tak jsem o tom mluvil s panem farářem a on by byl rád, stejně jako my, abyste spolu nežili ve hříchu a přišli za ním se domluvit. On, jak víte, je lidumil, a rád prý vás oddá, třeba zadarmo. My bychom vám rádi vystrojili svatbu zde u nás s hostinou, protože jste poctiví pracovníci a zasloužíte si to. Byli bychom rádi, kdyby to bylo co nejdřív, než se rozběhnou stavební práce. Souhlasíte?'

To se ví, oba velice děkovali, a že za panem farářem zajdou. A když je pak pan farář, jak se říká, shodil z kazatelny, bylo haló v kuchyni i v celém dvoře. A svatba to byla krásná, i když ženich a nevěsta byli v prostém oděvu. Všichni zaměstnanci jim přišli blahopřát, i nějaká výbavička pro to miminko se jim sešla a od manželů Potůčkových dostali malovanou postýlku, kterou snesli z půdy. Tak jim hned jedna starost ubyla a všem moc děkovali. A všichni svatebčani jim na oplátku přáli šťastné manželství a zdravého a šikovného potomka, jako jsou sami.


Zpět na seznam knih

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (58073)
Poezie (60013)
Fotografie (58283)
Přírodní medicína (57086)
Komiksy (57923)


Nové knihy

Chladný král

Absolute

A zase ten Charlie


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8683285