Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Knihy - Pýcha a předsudek po česku

Pýcha a předsudek po česku
Název:Pýcha a předsudek po česku
Autor:Winterová Helena
Nakladatelství:Nová Forma
Rok vydání2014
ŽánrRomán
ISBN978-80-7453-503-1
Počet stran200
Jazykčeština
Vazba měkká – lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
FormátA5 – formát 148x210 mm
Cena151,-
E-shopwww.stahujknihy.cz

Ukázka z knihy
Z myšlenek ho vytrhl její hlas, když se k němu náhle otočila a zeptala se:
?Kde bydlíte, Alexi??
Škytl a zmateně vykoktal svou adresu.
Otočila se k řidiči a řekla mu, aby tam zajel.
Nejprve chtěl namítnout něco v tom smyslu, že by bylo lepší zajet nejdříve k ní, aby měl jistotu, že se dostala v pořádku domů, ale vzápětí mu došlo, že si Helena nejspíš nepřeje, aby věděl, kde bydlí. Tak se jen rezignovaně opřel, díval se před sebe a mlčel. Nechtěl jí přidělávat další starosti.
Jenže v první řadě byl muž a ten večer navíc poměrně opilý. Najednou mu před očima vyvstala neuvěřitelně živá představa nahé Heleny s ručníkem v ruce. Křečovitě sevřel pás, kterým byl připoutaný. Tentokrát neměl dost sebekázně, aby tu myšlenku zastavil. Nadechl se, hlasitě škytl a podíval se jí na nohy. Bože, co to dělám. Vzpamatuj se Alexi! Pokáral se v duchu. Vždyť já už se jí ani nedivím, že se mě chce co nejdřív zbavit. Navíc dneska musí mít všech chlapů až po krk. Myšlenky se mu znovu vymkly kontrole a nechaly rozum daleko za sebou. Tak nádherné nohy v životě neviděl. A ty její rty. Jak rád by je znovu políbil. Pootevřel ústa a přivřel oči, při představě, že ji právě líbá. Ze snění ho vytrhlo jeho vlastní hlasité škytnutí. Rychle si zakryl rukou ústa a pohlédl na ni. Čekal, že odvrátí hlavu jako tehdy v tom taxíku v Paříži. Tehdy bylo evidentní, že jí jeho pozornost nebyla příjemná. Mýlil se, hlavu měla otočenou k němu a dívala se mu do očí. Ve tváři měla zvláštní výraz, takový jaký u ní ještě nikdy předtím neviděl. Začalo pršet. Déšť bubnoval zvenku do oken a postupně sílil.
Taxi zastavilo před jeho domem. Podíval se na ni a přemýšlel, co by měl říct, čím by ji měl povzbudit, dřív než se rozloučí.
Překvapeně se díval, jak si Helena odepíná pás, platí taxikáři a vystupuje z auta. Jako ve snu otevřel dveře a vystoupil.
Taxík odjel. Stáli proti sobě na chodníku a zkoumavě se na sebe dívali. Byl dokonale zmatený, vůbec nechápal, co se děje. Během chvíle byli úplně zmáčení. Nemohl od ní odtrhnout oči a nohy ho neposlouchaly. Točila se mu hlava a znovu začal škytat. Připadalo mu, že je ještě opilejší, než když z klubu odcházel. Vzala ho za ruku a pomalu ho vedla k vrátkům do zahrady. Bylo otevřeno. Zahrada byla velká, chvíli trvalo, než došli k domu. Sáhl do kapsy a vytáhl klíče. Celou tu dobu z ní nespustil oči. Snažil se strčit klíč do zámku, ale pokaždé škytl a nedokázal se strefit. Dotkla se jeho prstů a společně zastrčili klíč do zámku.


Zpět na seznam knih

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (57983)
Poezie (59917)
Fotografie (58187)
Přírodní medicína (56991)
Komiksy (57722)


Nové knihy

Chladný král

Absolute

A zase ten Charlie


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8673259