Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Knihy - Teleporterm Neteleportem

Teleporterm Neteleportem
Název:Teleporterm Neteleportem
Autor:Lorenc Tomáš
Nakladatelství:Nová forma, s.r.o.
Rok vydání2017
ŽánrFantasy
ISBN978-80-7453-892-6
Počet stran182
Jazykčeský
Vazba měkká – lepená (paperback) obálka 300g křída + laminace
FormátA5 – formát 148x210 mm
Cena243,-
E-shopwww.stahujknihy.cz

Ukázka z knihy
Barvy byly matné, jako kdyby je pokryl prach. Celý komplex spirál nebyl nic jiného, než poloautomatický, magický, duhový teleportovod.
Skřet výhybkář seděl v jedné takové duhové spirále a odpočíval. Už přes sto padesát let se teleportovod nepoužíval. Bylo tomu tak od dob, kdy bylo vyhnáno zlo. A tak se ze skřeta výhybkáře stal dočasně skřet uklízeč. Proto vedle něho stál kbelík s vodou, mýdlo a mokrý hadr.
Skřet rozvázal uzlík na malém koženém váčku a vyndal obyčejné červené jablko. Zahryzl se do něj a začal vzpomínat na to, jaké to kdysi bývalo. To seděl pyšně ve své kabince ve středu komplexu a přehazoval páky na podivné dlouhé desce, čímž přehazoval i výhybky ve spirálách. Dělal to jednoduše proto, aby se každý předmět dostal tam, kam byl teleportem určen.
Skřet opět zalovil v koženém váčku a vyndal chléb s pravým ovčím sýrem. Teď se jeho myšlenky přesunuly k tomu, co ho čeká. Povzdechl si a zakousl se do chleba. Zase ho čeká ten samý, stejně nudný den. Vyčistit další duhovou spirálu, ve které zrovna odpočíval, tedy S1084 a promazat výhybku V137. Podle dlouhodobého plánu vyčistí celý komplex zhruba za dalších sto padesát let.
Zrovna když začal uvažovat o tom, co ho čeká potom, ozval se ženský medový hlas: "Pozor! Pozor! Nestabilita ve spirále S120! Přepněte okamžitě páky P138 a P139!" Skřet výhybkář ztuhl v půlce kousnutí. Nejen že nebyl připraven ve své kabině, ale jak si spěšně vybavil, podle posledního celkového nastavení teleportovodu, spirála S120 za zatáčkou Z3812 přechází ve spirálu S1084!
Skřet vyskočil na nohy, vylil kbelík a naházel do něj všechno, co mu přišlo pod ruku. Potom luskl prsty.
Objevilo se prkno (neplést se Skateboardem). Nasedl na něj a odrazil se rukama. Žádné pomalé rozjíždění ala sáňky se nekonalo. Skřet vyrazil takovou rychlostí, že nebylo poznat co je on a co je prkno. Dopředu však věděl, že to nestihne. Že prostě nemá šanci.
Neměl.
I v jeho neuvěřitelné rychlosti se kolem něj mihly dva podlouhlé rozmazané objekty. Ke skřetově smůle se jeho prkno zachytilo o jeden z objektů.
"O OU!" pípl skřet. Trhlo to s ním a ještě zrychlil. Zaregistroval už jenom to, že minuli zatáčku Z3812 i výhybku V137.
Na konci spirály udělala trojice "Plop!" a zmizela.


Zpět na seznam knih

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (58134)
Poezie (60086)
Fotografie (58357)
Přírodní medicína (57155)
Komiksy (57994)


Nové knihy

Chladný král

Absolute

A zase ten Charlie


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8690982