Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace

Výpis příspěvků

DenisaJak je to s autorstvím a povolením na obsah chatu?5:46 11.1.2017
Dobrý den. Jsem čerstvou maminkou a tudíž budu delší dobu doma. Chci svůj volný čas využít k tomu, abych knižně vydala obsahy mých tří chatů. Dva chaty jsou s jednotlivými osobami a třetí chat je skupinový kde jsem byla já, kamarádka a dva pánové. Jak je to prosím Vás s autorským zákonem v tomto případě? Mohu to vydat nebo potřebuji od dotyčných lidí povolení?

Roman Horák, NF6:59 13.1.2017
Dobrý den. Rád bych Vám odpověděl jasněji, ale Váš dotaz je příliš obecný. Pokud si představím klasický chat, tak zde figuruje vždy více osob (otázka-odpověď, téma-reakce). V každém případě se případné vydání musí řídit autorským zákonem, občanským zákoníkem a především podmínkami, za kterých chat vznikl a byl provozován. Takže, pokud tam máte v podmínkách, že osoby souhlasí s uveřejněním a dalším publikováním, tak za jistých okolností by nemělo vydání nic bránit. Přihlédnout by se mělo také k výsledné formě díla.

Martina8:40 16.1.2017
Dobrý den, Deniso Nebudu řešit právní otázku vydání chatu. Pokud byste ale neměla výslovný souhlas - a to s každou větou, nebo min. s každým časovým úsekem chatu (např v úterý ráno, zvlášť v úterý večer atd.), tak bych to vnímala jako extrémní podraz. Jako naprosté morální selhání. Bylo by to - z mého pohledu - mnohem horší, než třeba šmírování nebo paparazzi. Protože jste dlouhodobým chatováním vyvolala nějakou atmosféru, omezeně by bylo možné použít i pojem "atmosféru důvěry" - a pak jste tuto situaci bezprecedentně zneužila. No - a kdybych byla já "kamarádka, se kterou zveřejníte (soukromý) chat", tak bych přestala být kamarádkou a začala bych být právní soupeř. Dala bych Vás k soudu. Martina

Denisa0:38 17.1.2017
Zdravím Martino. Mám takovej pocit, že se na vše díváte moc zaujatě a hystericky. Píšete o extrémních podrazech, atmosféře důvěry a podobny slátaniny. Lépe by jste udělala, kdyby jste třeba napsala odpověď jinak nebo ji úplně jinak formulovala. Já totiž svolení dotyčných osob mám ale ptala jsem se, jestli potřebuji nějaké povolení. Pokud jste to nepochopila tak si dovoluji upřesnit, že jsem se ptala na povolení které se třeba fyzicky dokládá vydavateli. Povolení - neptala jsem se na svolení k tisku nebo publikování, konkrétních osob. Pokud nepotřebuji tak si prostě jen uložím jejich emaily a hotovo. Proč já si vždy vzpomenu na svoji babičku při čtení takovýchto odpovědí. Ale děkuji Vám.

Jméno
Email
Antispam - napiště číslicí kolik je jedna + pět

Text Vašeho příspěvku

Po schválení příspěvku administrátorem, bude uveřejněn.

Zpět na seznam témat

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (58127)
Poezie (60074)
Fotografie (58349)
Přírodní medicína (57147)
Komiksy (57985)


Nové knihy

Chladný král

Absolute

A zase ten Charlie


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8689626