Vyhledávání
Přihlášení autora
Email
Heslo
Registrace


Jak vydat knihu > podklady a obálka

K tisku knihy potřebujeme od autora zaslat několik souborů, které je dobré si správně připravit. Poté je zkontrolujeme a budeme autora informovat.

Vnitřní text knihy

Texty pro tisk knihy přijímáme elektronicky – tj. zaslané přes formulář nebo přes www.uschovna.cz nebo dodané poštou na standardních datových nosičích. U textů dodaných pouze vytištěných na papíře můžeme zajistit přepis (placená služba, informujte se).

Texty prosím ukládejte do pdf nebo standardních textových editorů typu Word (pozor - zde může dojít k „rozhození“ textu díky různým verzím programu Word. Můžete použít zde připravené nejpoužívanější šablony. Šablony pro velikost knihy A6, A5, A4, B5.

Texty z různých formátů můžete konvertovat do pdf dvěma základmími způsoby:

a) v novějších Wordech dáte: Soubor-Uložit jako-pdf

b) jednoduše pomocí programu jako je PDF Maker, který si zdarma můžete stáhnout zde: pdfmaker7

Fotografie, ilustrace, obrázky

Pokud vnitřní část knihy obsahuje také ilustrace a obrázky umístěte je do souboru na to správné místo, kde se mají tisknout.

Obálka

Pro přední stranu obálky můžete využít vlastní fotografie či obrázky, jež můžete upravit v grafických programech zdarma (např. Gimp nebo IrfanView). V obou se dá vložit do obrázků či koláže obrázků i text. Samozřejmě můžete použít i Photoshop, Illustrátor nebo Corel. Můžete také použít Word, nezapomeňte poté převést soubor do pdf. Šablony obálek pro jednotlivé velikosti knih.

Hřbet

Šířku hřbetu zjistíte velmi jednoduchým způsobem. Vezměte si podobnou knihu se stejným papírem a odpočítejte si počet stran, které budou souhlasit s počtem Vaší knihy a změřte pravítkem. Dostanete přibližný údaj o šířce hřbetu. Případně náš grafik šířku hřbetu upraví.

Tiráž a impresum

Každá vydaná kniha musí obsahovat informace o díle tzv. tiráž. Ta by měla být umístěna na poslední levé straně vnitřku knihy. Vzor tiráže najdete zde: Vzor tiráže.

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod jak připravit knihu pro vydání (45 kB, formát PDF).

Anketa

Jaké byste uvítali edice našeho nakladatelství?
Cestopisy (58888)
Poezie (60676)
Fotografie (58842)
Přírodní medicína (57661)
Komiksy (58639)

V této anketě jste již hlasoval.

Nové knihy

Rande

V hospodě

Politika teoreticky i prakticky


© 2024 Nová Forma s.r.o.
Publikování a šíření obsahu je bez souhlasu provozovatele zakázáno. | Nová Forma - nakladatelství | www.kniznieshop.cz
Počet návštěv: 8735092